Čtečka čárového kódu
Jak již název napovídá, čtečka čárového kódu je určena k načítání a zpracování čárových kódů. Čtečka načte čárový kód a předá ho do systému. Čtečky (přenosné online terminály), které zpravidla používáme ve spojení s naším informačním systémem zároveň obsahují software, který informuje o aktuálním stavu načtených položek a které se mají ještě načíst apod. Vše srozumitelnou a jasnou formou. Daný pracovník tak ví, co již načetl a co mu ještě zbývá. Zároveň ho software čtečky upozorní, pokud by označil ten samý čárový kód ještě jednou.
Typy čteček čárových kódů
Ohledně pořizovacích nákladů i jednoduchosti mají nespornou výhodu statické čtečky, které jsou napojené přímo na PC a nepotřebují tak složitý software ani displej. Na druhou stranu je však nelze vzít s sebou a načítat čárové kódy při pohybu ve skladu apod.
Shrnutí vlastností statických čteček čárových kódů:
+ cena
+ jednoduchost obsluhy
+ nemusí se nabíjet
- mobilita (kabelem propojeno s PC)
- nemá displej
- minimum možností voleb nastavení čtečky
Další kategorii čteček představují u zákazníků velice oblíbené přenosné čtečky - online terminály. Takový terminál je vybaven vlastním informačním softwarem a také Wifi modulem. Lze se s ním tedy pohybovat neomezeně všude tam, kde je pokrytí bezdrátovým internetem. Po načtení čárového kódu je tato informace ihned vidět v našem ERP systému.
Shrnutí vlastností přenosných online čteček čárových kódů:
+ neomezená mobilita - wifi modul
+ vlastní software KTKm
+ displej
+ pokročilé funkce pro práci se čtečkou
- vyšší cena
- nutno dobíjet (lze dokoupit náhradní baterie)
Využítí čteček čárových kódů
Čtečky čárových kódů je možné najít všude tam, kde je potřeba evidovat příjem, výdej či pohyb na skladě. Krátce lze shrnout použití čteček na tyto oblasti: