Čárový kód
V moderním ERP systému je možnost práce s čárovým kódem nezbytnost. Zvláště v dnešní době, kde je snaha zákazníků zefektivnit procesy, mít přehled o aktuálním stavu zásob na skladě díky čárovému kódu a mít tak náskok před konkurencí. Pomocí čárových kódů lze zrychlit skladový příjem i výdej a zmenšit chybovost všech procesů.
Jak vlastně čárové kódy fungují?
K načtění čárových kódů je potřeba čtečky. Oblíbenou čtečkou u našich zákazníků je zn. Motorola, která nabízí velice dobrý poměr cena/výkon. Pomocí čtečky se načte daný čárový kód a přes wifi připojení na internet (můžete tedy se čtečkou pracovat takřka bez omezení) se načtené čárové kódy přenesou do naší aplikace, kde hned pracovník v kanceláři uvidí nasnímané položky a velice snadno a rychle má kontrolu nad skutečností oproti příjemce apod.
Typy čárových kódů
Velice často v logistice je používaný tzv. SSCC kód (Serial Shipping Container Code), což je 18 místný kód, který jednoznačně identifikuje přepravované zboží - paletu apod.
Dále se používá tzv. EAN kód (European Article Number), který se skládá ze systémové číslice (obvykle země výrobce), kódu výrobce a výrobku a kontrolní číslice.
Výhody čárových kódů
- kontrola příjmu zboží na sklad
- kontrola při výdeji – prodeji zboží
- při přípravě a kontrole expedice
- při inventurách
- ve výrobě - podpora pro odvádění z výroby
Čárové kódy v KTK informačním systému
V našem systému podporujeme práci s čárovými kódy. Toto oborové řešení je mezi našimi zákazníky velice oblíbené a stále poptávka po tomto řešení stoupá a to i mezi menšími firmami kolem 10 lidí. I menší firmy si uvědomují, co vše jim mohou čárové kódy přinést za výhody. Vše máte pod kontrolou, neplýtváte zbytečně časem a tudíž ani financemi. Tím získáváte také konkurenční výhodu.